ایران دکور انتخاب مناسب ترین و کاربردی ترین کابینت آشپزخانه | ایران دکور

انتخاب مناسب ترین و کاربردی ترین کابینت آشپزخانه

انتخاب مناسب ترین و کاربردی ترین کابینت آشپزخانه

امروزه بسیار میبینیم که افراد در انتخاب بهترین متریال برای اجرای کابینت خود دچار شک و دودلی می شوند ، اما باید بدانیم که هر ورق انتخابی علاوه بر ظاهر خاص خود دارای نکات مثبت و منفی کیفیتی و کاربردی است که شاید بهتر است انتخاب خود را فقط به ظاهر محدود نکنید و از جنس ورق انتخابی خود مطمئن شوید چرا که هایگلس از جمله متریال هاییست که باید نوع خوب آن تهیه شود تا پشیمانی به همراه نداشته باشد.هایگلس های ایرانی کیفیتشون نسبت به ترک خیلی پایینترن و البته ارزانتر و ممکنه بخاطر مقرون بصرفه بودنشون انتخابشون کنیم و باعث بشیم که مدت کوتاهتری برامون کارایی داشته باشند.البته ناگفته نماند که هایگلس ایرانی جنس خوب هم موجود است و باید از اهل فن حتما استعلام گرفته شود.

 

اما از دیگر نکات مثبت این ورق ها ست شدن آن هاست،کسانی که دست روی هایگلس می گذارند اکثرا شیفته ی سبک مدرن در طراحی و دکوراسیون داخلی خود هستند که بهترین متریال برای ست کردن کابینت کمد و وسایل از این قبیل با کناف دکوراتیو و دیگر قسمت های منزل در سبک مدرن هایگلس می باشد که جلوه مدرنیته کار را دو چندان خواهد کرد.

البته هر متریال ویژگی های خاص خود و در عین حال نکاتی منفی را داراست که بهتر است در یک انتخاب موفق هم بعد فنی و کیفیتی کار در نظر گرفته شود هم زیبایی آن.البته که خارج از این دو مهم ترین قسمت کار طراحی آن می باشد .

 

کابینت آشپزخانه بیشتر قسمت های دیگر منزل نظافت می شود پس باید دقت کرد جنس ورق انتخابی مناسب باشد، ورق های هایگلس با توجه به براق بودنشان در طول زمان خش های بسیاری را در روکش خود جذب خواهد کرد که پیشنهاد می کنیم اگر خواهان آن هستید از جنس ورق انتخابی خود مطمئن شوید و حتما از جای درست تهیه کنید . مناسب ترین کابینت آشپزخانه کابینتی است که در دکوراسیون منزل شما به بهترین شکل ممکن جلوه کند.

ام دی اف مات خش پذیر نیستند اما تمیز کردنشان کمی سخت تر از هایگلس می باشد پس با توجه به هزینه ی کمتر از نظر کیفی مناسبتر هستند. در بحث زیبایی خارج از انتخاب ورق کابینت رنگ آن داراری اهمیت زیادی می باشد.سعی کنید اگر فضای آشپزخانه ی خود زیر ۱۲ متر است از یک رنگ در کابینت ها استفاده کنید چراکه این کار فضای آشپزخانه را بزگتر و بهتر نشان خواهد داد.به این مسئله هم دقت داشته باشید که نیازی نیست که کابینت های شما با کل محیط و وسایلتان ست باشد و هر فضا تعریف خاص خود را دارد اما دقت بفرمایید که رنگ انتخابی در چارچوب سبک محیط و دارای هارمونی نسبی با منزل باشد.

 

اما نیاز نیست خود را بخاطر دیگر فضا های منزل در انتخاب رنگ کابینت آشپزخانه محدود کنید.می توانید همچنین ترکیب هایگلس روشن و ام دی اف رنگ چوب هم انتخاب کنید که طرفدارای خاص خودش را دارد. در انتخاب رنگ کاشی بین کابینت های خود هم دقت کنید چراکه باعث میشوند کابینت های بیشتر به چشم بیایند یا برعکس.

بهتر است رنگ انتخابی کاشی ها تیره تر از کابینت ها باشد و رنگ صفحه کابینت ها روشن تر از ورق انتخابی درب های کابینت اما درکل بهتر است در انتخاب رنگ ها ضمن مد نظر قرار دادن سلیقه ی شخصی خود با کارشناس دکوراسیون نیز مشاوره داشته باشید و بهترین انتخاب ممکن را انجام دهید.

 

 

یکی دیگر از پرطرفدار ترین مدلهای کابینت، کابینت های ممبران می باشد. برخی از مردم گمان می کنند که کابینت ممبران همان کلاسیکه در حالیکه کابینت ممبران میتواند به صورت مدرن یا کلاسیک باشد و این تصور، اشتباه است. اگر طرح هایی که روی متریال زیر روکش ممبران استفاده میشود، کلاسیک باشند، کابینت ممبران کلاسیک است و اگر طرح های روی مغزی ورق، طرح های مدرن و خاص باشد، کابینت ممبران مدرنه و کلاسیک محسوب نمیشود.

نوعی دیگر از روکش ممبران وجود داره که از روکش های دیگر ضخیم تر بوده و براقه. این نوع روکش صرفا در کابینت ممبران مدرن استفاده میشه و بسیار مشابه هایگلاس است. پس کابینت ممبران مدرن می تونه به صورت عادی یا براق باشه. کابینت ممبران کلاسیک و به طور کلی کابینت های کلاسیک نیز به دو صورت پرکار، که دارای نقش ها و منبت های پرتعداد و پیچیده است، و نیز طرح های ساده تر وجود داره. کلاسیک های پرکار از کلاسیک های ساده، قیمتی گران تر داشته و معمولا کلاسیک های ایرانی پرکار هستند.

 

 

کارشناسان ایران دکور بازدید و مشاوره رایگان برای مشتریان خود دارند و تمام این موارد ذکر شده را حضوری در اختیار مشتریان عزیز قرار میدهند و قبل از اجرای کار و قرارداد یک طرح تری دی مطابق سلیقه مشتری ارائه میدهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را وارد کنید

شما می توانید از برچسب ها و ویژگی های <abbr title = "HyperText Markup Language "> HTML </ abbr> استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*