ایران دکور چند ایده کاربردی برای آشپزخانه های کوچک | ایران دکور

چند ایده کاربردی برای آشپزخانه های کوچک

چند ایده کاربردی برای آشپزخانه های کوچک

 وسایل کوچک اما زیبا و کاربردی

وسایل باکیفیت مانند اجاق گاز و یخچال در اندازه‌های کوچک نیز تولید می‌شوند. وسایل آشپزخانه را در مدل‌هایی که مناسب فضاهای کوچک طراحی شده اند و برای آشپزخانه شما متناسب هستند انتخاب کنید.

سینک تک لگن در آشپزخانه کوچک

اگر می‌خواهید فضای بیش‌تری در آشپزخانه داشته باشید از سینک‌های تکی استفاده کنید. این نوع سینک‌ها در طرح‌ها و سبک‌های مختلف تولید می‌شوند و ظاهر زیبایی به آشپزخانه های کوچک میدهند.اگر واقعا می‌خواهید از هر سانتی‌متر بهره ببرید از سینک‌های مسطح استفاده کنید. چنین سینکی این امکان را به شما می‌دهد که فضای کار خود را تا پیش‌خان کناری سینک گسترش بدهید، زیرا لبه‌های این نوع سینک‌ها پنهان شده‌اند.

 فضاها و قفسه های نگهدارنده متصل به دیوار

اگر آشپزخانه شما دارای یک تک دیوار خالی است ،فقط بر روی آن یک تقویم سال جدید یا اثر هنری نصب نکنید، بیش‌ترین استفاده را از این فضا کرده و میله‌ها و چنگک‌هایی را از پایین تا بالا بر روی آن نصب کنید. با استفاده از این ابزار می‌توانید فضای زیادی برای نگهداری از حوله‌ها، چاقوها، و … ایجاد کنید.از همین ایده برای قابلمه‌ها و ماهی‌تابه‌ها هم می‌توانید استفاده کنید. فقط به یک ردیف از دیوار بسنده نکنید و از همه فضا استفاده کنید. نکته‌ای که باید رعایت کنید این است که دیوار پشتی را مشکی کنید تا باعث شده وسایل جلوه خوبی در این پس‌زمینه پیدا کنند.

 جزیره‌های کشودار و کمد دار در وسط آشپزخانه

 به جای این‌که از وسایل مختلف استفاده محدودی کنید سعی کنید از هر فضا بیش‌ترین بهره را ببرید. مثلا می‌توانید از جزیره‌ای استفاده کنید که در فضای زیرین خود فضاهای نگهدارنده زیادی دارد. جزیره هایی که مخصوصا دارای یک سینک، یک اجاق گاز، فضایی برای نگهداری از قابلمه‌ها و ماهی‌تابه‌ها، چاقوها و ادویه‌جات، و نیز یک سطل آشغال است. اگر این فضا کافی نبود از فضای پشتی جزیره نیز می‌توانید استفاده کنید.

کابینت سوپری در آشپزخانه

 می‌توانید از یک کابینت سرتاسری باریک استفاده کنید که در کوچک‌ترین فضاها هم قابل استفاده‌اند و چون از عرض باز می‌شوند وسایلی که در انتهای آن‌ها قرار گرفته‌اند نیز به‌راحتی قابل دسترسند و هم این قابلیت را به شما می دهد تا از فضای کوچک آشپزخانه خود بهترین بهره را ببرید.

 استفاده از دستگیره های کوچک و ساده در آشپزخانه کوچک

 این مسئله بسیار ساده به نظر می‌رسد اما در آشپزخانه‌های کوچک حتی دستگیره‌ها هم نقش مهمی بازی می‌کنند. بنابراین استفاده از دستگیره‌های کوچک و مخفی باعث می‌شوند تا فضای آشپزخانه بزرگ‌تر به نظر برسد. البته کابینت‌ها براق و نورپردازی صحیح هم به این امر کمک می‌کند و می تواند آشپزخانه را بزرگتر نشان بدهد.

کابینت‌های بلند تا سقف در آشپزخانه های کوچک

معمولا فضاهای نزدیک به سقف بی‌استفاده می‌مانند اما در آشپزخانه‌های کوچک باید از این فضاها نیز استفاده کرد. حتی اگر نمی‌توانید به وسایل موجود در کابینت‌های فوقانی به‌راحتی دسترسی داشته باشید، اما تردید به خرج ندهید، داشتن کابینت‌هایی که تا سقف امتداد پیدا کرده‌اند از نداشتن شان بهتر است. در ضمن این نوع کابینت‌ها باعث می‌شوند تا آشپزخانه بزرگ‌تر به نظر برسد.

 عدم استفاده از در برای فضاهای کوچک و درست کردن اپن برای اشپزخانه

 برداشتن در آشپزخانه باعث می‌شود تا این فضا بزرگ‌تر به نظر برسد. حتی می‌توانید به جای در یکی از دیوارها را بردارید. بازبودن دهانه آشپزخانه به آن جلوه‌ای مدرن می‌دهد و این امکان به وجود می‌آید که بیش از یک‌نفر بتوانند در آن راحت جابه‌جا شده و کار کنند. آشپزخانه های اپن را بیشتر برای فضاهای کوچک استفاده میکنند

 دادن شکلی هنری به آشپزخانه کوچک

وسایل اضافه را خارج کرده و بهترینِ آن‌ها را نگه دارید. بهترین چاقوها، بهترین لیوان‌ها، زیباترین قوری‌، و پرکاربردترین وسایل را حفظ کنید. نگذارید فضای آشپزخانه شلوغ شود و وسایل زیبا و مدرن خود را جلوی چشم بگذارید که جلوه‌ای زیبا و هنری به آشپزخانه شما بدهند.

کابینتهای خود را به گونه ای تجهیز کنید که بیشترین فضای ذخیره سازی را داشته باشد. برای کابینتهای عمیق از سبدها یا طبقاتی که به راحتی بیرون اورده میشود استفاده میشود.

با استفاده از نورپردازی مناسب، آشپزخانه‌ای شیک و مدرن داشته باشید و فضای کوچک خود را حسابی دلباز کنید.

دکوراسیون مشکی را وارد آشپزخانه خود نمایید ،سعی کنید از وسایل و یا اکسسوریهای مشکی استفاده کنید که فضای آشپزخانتون بزرگتر دیده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را وارد کنید

شما می توانید از برچسب ها و ویژگی های <abbr title = "HyperText Markup Language "> HTML </ abbr> استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*